NIDays 2016 i kompaktowe stanowisko pomiarowe

on 19 Paź 2016

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwiedzenie naszego stoiska podczas Aerospace & Defense oraz NIDays 2016    w Warszawie organizowanych przez National Instruments w dniach 10-11.10.2016 r.

Na tegorocznych Konferencjach zaprezentowaliśmy demonstracyjne stanowisko pomiarowe pokazujące możliwości sterowania napędami, z uwzględnieniem wszystkich aspektów, jakie występują w typowych hamowniach silnikowych.

Nasze kompaktowe rozwiązanie, o wymiarach zbliżonych do podróżnej walizki, testuje algorytmy sterowania różnych sprzężonych ze sobą układów. Może to być zarówno układ dwóch silników, bądź też sprzężenie silnika z hamulcem. W takich połączeniach badany jest pierwszy element, natomiast drugi pracuje jako urządzenie do symulowania obciążenia. Konfiguracja ta jest powszechnie używana podczas sprawdzania osiągów silnika.

Zaletą naszego rozwiązania jest uniwersalność stacji pozwalająca na monitorowanie i pozyskiwanie szeregu niezbędnych wielkości elektrycznych i fizycznych. System kontrolno-pomiarowy nie tylko daje możliwość wyznaczenia parametrów badanego elementu w trakcie procesu analizy danych, ale również przeprowadzenia jego diagnostyki. System testujący wyposażony jest w zdalny panel kontroli pozwalający na tworzenie określonych profili testowych, co stanowi kompletne rozwiązanie służące do generacji i realizacji dowolnego przebiegu prędkości lub momentu.

Dzięki swojej elastyczności i wykorzystanej platformie pomiarowej nasze rozwiązanie może być również wykorzystane jako stanowisko edukacyjne do nauki metrologii, systemów sterowania czy też programowania w środowisku LabVIEW.

stoisko-veritech-nidays-2016

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC