Pracownik Veritechu uzyskał Certyfikat CMSE®

on 8 Lis 2016

logo_cmse

Doskonałym sposobem potwierdzenia naszych kompetencji w zakresie bezpieczeństwa maszyn i urządzeń jest zdobyty przez Wojciecha Kochańskiego, Systems Integratora w Veritech™, tytuł CMSE® – Certified Machinery Safety Expert.

Czym jest CMSE® – Certified Machinery Safety Expert?

CMSE ® to uznawane na całym świecie kwalifikacje w zakresie kompleksowego zapewniania bezpieczeństwa maszyn. Kurs opracowany wspólnymi siłami przez międzynarodowych liderów w swoich dziedzinach: firmę Pilz z branży techniki automatyzacyjnej oraz niezależną jednostkę notyfikowaną TÜV NORD, wyznaczył nowe standardy dla międzynarodowych szkoleń związanych z bezpieczeństwem maszyn.

Ścieżka szkoleniowa CMSE® – Certified Machinery Safety Expert

Proces certyfikacji rozpoczyna się czterodniowym szkoleniem skierowanym do projektantów i konstruktorów maszyn, automatyków, a także użytkowników maszyn. Jego program obejmuje m.in.: zagadnienia związane z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wprowadzania maszyn na rynek, oceną ryzyka i sposobami jego redukowania, zastosowaniem urządzeń zabezpieczających, bezpieczeństwem elektrycznym, pneumatycznym i hydraulicznym, jak również bezpieczeństwem funkcjonalnym układów sterowania. Certyfikacja kończy się wraz ze zdaniem pisemnego egzaminu w ostatnim dniu szkolenia.

Wojciech Kochański Ekspertem z dziedziny bezpieczeństwa maszyn w Veritech

Dzięki tej certyfikacji Wojciech Kochański otrzymał szereg kompetencji, dzięki którym już na etapie projektowania systemu może:

  • określić architekturę bezpieczeństwa przy spełnieniu wymaganego poziomu niezawodności,
  • ocenić ryzyko występujące w danym urządzeniu,
  • dobrać odpowiednie środki zabezpieczające,
  • zbadać zgodność z odpowiednimi dyrektywami i przepisami.

Gratulujemy uzyskania wszechstronnej wiedzy na temat całego cyklu projektowania maszyn bezpiecznych dla użytkownika!

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji w zakresie dostaw bezpiecznych systemów pomiarowych, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 0048 32 49 44 944 lub mailowy na adres: biuro@veritech.pl