Tester wieczek twist-off press-on

on 2 Mar 2017

Skuteczny sposób na optymalizację kontroli jakości wieczek twist-off press-on


Tester podciśnienia Fliptester

Przedsiębiorcy z branży spożywczej stoją przed nie lada wyzwaniem, aby zagwarantować bezpieczeństwo produktów żywnościowych na każdym etapie łańcucha produkcji i dystrybucji. Restrykcyjne przepisy dotyczą również odpowiedniego opakowywania. W ostatnich latach szczytem popularności cieszą się opakowania szklane, które można przetwarzać w nieskończoność, bez jednoczesnego utracenia ich właściwości.

 

Wieczka w procesie przechowywania żywności

Jeden z naszych zrealizowanych wieczka do testera podciśnieniaostatnio projektów dotyczył właśnie słoików, a dokładnie zamknięć do słoików. Wieczka odgrywają dużo większą rolę w całym procesie przechowywania żywności nim nam się uprzednio wydawało. Odpowiednio wykonane dają nam gwarancję, że zakupione produkty nie zostały zanieczyszczone niepożądanymi mikroorganizmami.

Zapewnienie wysokiej jakości wieczek w dobie innowacji prowadzi do ciągłego poszukiwania nowych sposobów doskonalenia technologii wytwarzania i wprowadzania systemów wspomagających ich działania. Takie systemy kontrolno-pomiarowe mają wiele zalet. Pozwalają na przeprowadzenie testów w znacznie krótszym czasie, a także umożliwiają dostrzeżenie zależności, których często tradycyjne metody badania produktu nie są w stanie wykryć.

 

FT01 – Tester wieczek typu twist-off press-on

WTester podciśnienia Fliptester z pilotem ostatnim czasie mieliśmy przyjemność dostarczyć, dla naszego klienta z branży opakowań, sześć sztuk testerów, umożliwiających wykonywanie pomiarów i kontroli pobranych wieczek. Wyniki te mogą również służyć do oceny jakości samego procesu produkcji, w celu uzyskania pełnego obrazu zależności dotyczących danego parametru procesu. W razie potrzeby, osoby odpowiedzialne za przebieg procesu produkcji wieczek, mogą dokonać koniecznych korekt na linii produkcyjnej, w celu zapewnienia właściwych parametrów wieczek zgodnych z wymaganą specyfikacją.

Dostarczone testery wieczek przystosowane zostały do sprawdzania metalowych zakrętek typu twist-off używanych do hermetycznego zamykania szklanych butelek i słoików w przemyśle spożywczym.

Tester wieczek – zasada działania

Testery wieczek typu twist-off badają podciśnienie przy jakim tzw. guzik bezpieczeństwa, który znajduje się w środkowej części wieczka, zostaje zassany do wnętrza szklanego pojemnika wydając przy tym charakterystyczne kliknięcie. Testery wyposażyliśmy również w czujnik laserowy służący do pomiaru wielkości pojawiającego się odkształcenia wieczka w momencie jego zassania. Czujnik ten może być wykorzystywany jako dodatkowe badanie, zwłaszcza wtedy gdy guzik bezpieczeństwa nie kliknie.

Wbudowana baza danych testera wieczek twist-off służy do tworzenia i zarządzania zapisanymi danymi. Dzięki funkcji tworzenia statystyk, można zestawić otrzymane wartości i od razu porównać ilość produktów o niewłaściwej jakości w skali np. miesiąca. Wyposażony w port USB i Ethernet pozwala na wymianę danych z zewnętrznymi systemami komputerowymi.

W porównaniu do tradycyjnych metod badania wieczek nasze testery pozwalają na:

  • ciągłą i bezawaryjną pracę na linii produkcyjnejTester podciśnienia Fliptester tył
  • poprawę czasu przeprowadzania testów
  • zwiększenie precyzji i powtarzalności pomiarów
  • automatyczny proces wykonania pomiarów parametrów wieczka
  • łatwość obsługi całego stanowiska testowego
  • wykluczenie wpływu operatora na wynik testów
  • szybki dostęp do zapisów bazy danych

 

Podsumowanie

Tester wieczek typu twist-off wpływa na usprawnienie procesu kopntroli jakości, zmniejszenie liczby produktów o niewłaściwych parametrach, co w rezultacie prowadzi do zwiększenia wydajności produkcji oraz zysków.

Tester podciśnienia Fliptester z wieczkiemTester podciśnienia Fliptester z kalibracją

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wdrożeniem testerów wieczek lub dostawą innych rozwiązań kontrolno-pomiarowych na zamówienie zadzwoń lub napisz do nas.

Szybki kontakt

+48 32 4944 944| biuro@veritech.pl