Badania silników elektrycznych w pojazdach samochodowych

on 7 Lip 2017

Badania silników elektrycznych wykorzystywanych w samochodach to jedne z istotnych zadań realizowanych w zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej. Znajomość charakterystyk i parametrów wytrzymałościowych produkowanych silników elektrycznych pozwala na uniknięcie poważnych awarii, a tym samym reklamacji.

19 czerwca 2017 w magazynie on-line Mitsubishi Electric News pojawił się artykuł naszego eksperta Bogdana Iwińskiego pt.:”Automatyzacja procesów pomiarowych silników elektrycznych w pojazdach samochodowych”, w którym przedstawił nasze obecne rozwiązania do badań silników elektrycznych w pojazdach samochodowych.

Rozwiązania do badania silników elektrycznych w pojazdach samochodowych

Badanie silników elektrycznych

Stacja do testowania i badania charakterystyk silników bezszczotkowych

Z publikacji można dowiedzieć się o stanowiskach do testowania silników elektrycznych. Nasza firma obecnie dostarcza dwie grupy takich stanowisk testowych:

  • stacje do długoterminowych testów wytrzymałościowych silników elektrycznych,
  • stacje do testowania i badania charakterystyk silników.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł jeszcze lepiej przybliży dostarczane przez nas rozwiązania do badań silników elektrycznych i automatyzację całego procesu pomiarowego.

Cele badania silników elektrycznych w pojazdach samochodowych

Publikacja pokazuje również nasze podejście do realizowanego projektu, które kompleksowo rozwiązuje problemy jakościowe odbiorców. Jednym z takich trudności są problemy z procesem produkcyjnym i montażem. Żeby utrzymać wysoką jakość produkcji, konieczne jest stałe monitorowanie procesów poprzez analizę jakości produkowanych podzespołów. Najlepszym sposobem jest zastosowanie wnikliwych metod pomiarowych pozwalających na precyzyjne wyznaczanie badanych parametrów w celu weryfikacji stacji używanych na linii produkcyjnej. Inną metodą jest zastosowanie długoterminowych testów w celu sprawdzenia degradacji parametrów badanego silnika w przyspieszonym procesie starzenia w różnych warunkach środowiskowych.

Badania wytrzymałościowe silników elektrycznych

Stacja do testów wytrzymałościowych silników elektrycznych

 

Proces badania silników elektrycznych w pojazdach samochodowych

W procesie badania silników elektrycznych nie można pominąć bardzo istotnej kwestii, którą również opisaliśmy w artykule opublikowanym na łamach magazynu Mitsubishi Electric News – magazyn on-line, tj. współpracy z niezawodnymi dostawcami sprzętu, zwłaszcza podczas realizacji projektów dla wymagających stacji testowych. Jako doświadczony producent istniejący na polskim rynku już od dziesięciu lat, wiemy jak dobra współpraca przedkłada się na optymalne rozwiązania dostarczane dla naszych klientów.

 

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat dostarczanych przez nas stanowisk kontrolno-pomiarowych zachęcamy do złożenia zapytania za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce kontakt na stronie www.veritech.pl