Veritech – dystrybutor Magtrol

on 5 Cze 2017

Najwyższa jakość produktów Magtrol dostępna również za pośrednictwem firmy Veritech.

Firma Veritech jako dystrybutor Magtrol – firmy posiadającej unikalne ponad 60-letnie doświadczenie w branży – połączyła bogate rozwiązania pomiarowe i kontrolne obu firm, rozszerzając tym samym wachlarz oferowanych produktów. Magtrol jest wiodącym producentem urządzeń do testowania silników i hamulców histerezowych oraz sprzęgieł. Oferuje także urządzenia do kontroli oraz monitorowania ciężaru i wyporności. Siedziba firmy mieści się w USA, natomiast w Polsce można kupić produkty Magtrol za pośrednictwem firmy Veritech, będącej jej bezpośrednim dystrybutorem.

 

Magtrol – jakość potwierdzona certyfikatami

Magtrol dużą wagę przywiązuje do jakości i niezawodności swoich produktów, co pozwala na utrzymanie wysokiej satysfakcji klientów. Takie podejście gwarantują przyznane certyfikaty ISO 9001 oraz certyfikat akredytacji ISO 17025 jako laboratorium kalibracji momentu obrotowego.

Oferta Magtrol

Oferta marki Magtrol jest bardzo szeroka. Za naszym pośrednictwem dostępny jest sprzęt do testowania silników, przetworniki momentu oraz hamulce i sprzęgła histerezowe.

Testowanie silników

W skład sprzętu do testowania silników wchodzą:Dystrybutor Magtrol przetwornik momentu obrotowego

  • Trzy typy hamulców dynamometrycznych: histerezowe, wiroprądowe i proszkowe, dobierane w zależności od rodzaju wykonywanego testu i obciążenia, które mają absorbować.
  • System Micro Dyne – dokonuje pomiar już przy bardzo niskich momentach obrotowych, zaprojektowany specjalnie dla mikro silników.
  • Kontrolery dynamometrów.
  • Analizatory mocy trójfazowej i jednofazowe.
  • Dynamometryczne zasilacze i akcesoria do testowania silników.

Przetworniki momentu obrotowego

Przetworniki momentu obrotowego firmy Magtrol pozwalają na łatwą integrację z systemem testowym, zapewniając dokładny pomiar momentu obrotowego i prędkości w różnych obszarach. We wszystkich typach przetworników oferowanych przez firmę Magtrol, zaimplementowana jest bezstykowa technologia pomiaru momentu różnicowego transformatora, co daje liczne zalety. Przetworniki są bezawaryjne, wytrzymałe i gwarantują prawidłową ochronę przed przeciążeniami oraz długoterminową trwałość.
 

Hamulce i sprzęgła histerezowe

Magtrol Hamulce histerezoweHamulce i sprzęgła histerezowe stanowią niezawodne urządzenia do kontroli naprężeń i momentu obrotowego. Są idealne do stosowania w przemyśle spożywczym oraz w środowiskach wymagających wysokiej klasy czystości.

Hamulce histerezowe wytwarzają moment obrotowy bez użycia cząstek magnetycznych lub elementów ciernych. Metoda ta zapewnia lepsze parametry, czego wynikiem jest gładszy moment obrotowy, dłuższa żywotność, doskonała powtarzalność, a w rezultacie mniejsza liczba przestojów.

Sprzęgła histerezowe, podobnie jak hamulce histerezowe, rozwijają moment poprzez magnetyczną szczelinę powietrzną, zapewniając absolutnie płynną transmisję momentu obrotowego z zespołu napędowego do napędzanego elementu. Sprzęgła histerezowe są zaprojektowane bez konieczności użycia szczotek lub pierścieni ślizgowych, przez co nie dochodzi do zanieczyszczeń spowodowanych zużytymi cząsteczkami, lub też ewentualnymi nieszczelnościami. To sprawia, że sprzęgła histerezowe firmy Magtrol idealnie zaspokajają wymagania, zwłaszcza te stawiane nawet przed producentami przemysłu spożywczego oraz w środowiskach zobligowanych do zapewnienia wysokiej klasy czystości.

Jako dystrybutor Magtrol zapraszamy do przesłania zapytania ofertowego na adres e-mail: biuro@veritech.pl.